ماساژ بانوان

ماساژ بانوان

ماساژ بانوان

همه ما سزاوار این هستیم که در زندگی پرمشغله امروزی اندکی زمان برای خودمان بگذاریم و به نیازهای روحی و جسمی‌مان توجه کنیم. بدست آوردن آرامش و توازن روح و جسم ضرورتی است که برای تمامی جوانب سلامت ما چه ذهن و چه بدن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما بهترین رویکرد در دور ریختن استرس‌ها، نگرانی‌ها و دغدغه‌های اضافی زندگی روزمره، به آسانی بدست نمی‌آید! بانوان به ویژه، برای رسیدن به این هدف و بواسطه شرایط منحصر به فردی که دارند، نیازمند توجه ویژه هستند. دردهای لگنی، افسردگی پس از زایمان، وزن ناخواسته در دوران بارداری یا نوسانات هورمونی ناشی از یائسگی همه و همه نیازمند توجه و مراقبت مختص به خود هستند. در هر مرحله از زندگی، بانوان با چالش‌های منحصربه‌فردی روبرو می‌شوند و به همین جهت نیازمند زمان بیشتری برای مراقبت از خود و بهبود سلامتی نیاز دارند. البته تنها بیماری‌های جسمی نیستند که بانوان نیاز به مراقب ویژه در آن‌ها دارند. فشارهای اجتماعی که بر بانوان وجود دارد نیز، تاثیرات غیر قابل انکاری بر بهزیستی روانی ایشان وراد می‌کند و نیاز به مراقبت و پرورش مداوم دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ سلامت و مشکلاتی که به آن‌ها اشاره شد، بهره‌گیری از ماساژ بانوان است.

رزرو وقت

خدمات ماساژ بانوان

اما خدمات ماساژ مخصوص بانوان نیاز به توجه و طراحی ویژه دارد. استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مخصوصی که متناسب با نیاز و شرایط هر فرد و ساختار بدن باشد. سالن ماساژ ژیناسا اولین و بزرگترین سالن خدمات ماساژ بانوان در شرق تهران، آماده میزبانی از شما همشهریان عزیز است. برای رزرو زمان جلسه ماساژ با شماره‌ 021778824000 تماس حاصل فرمایید.

انواع ماساژ بانوان

اما چه نوع ماساژ مخصوص بانوان و در درمان یا بهبود سلامت ایشان تاثیرگذار است؟ انواع مختلفی از ماساژ بانوان وجود دارند و دانستن اینکه کدام روش و تکنیک برای شما مناسب است و موثر واقع می‌شود، چالشی است که نیاز به بررسی و همفکری با کارشناسان این حوزه دارد.

اما برای شروع چند روش و تکنیک ماساژ مخصوص بانوان و مزایای ماساژ درمانی بانوان که برای شروع شاید مناسب باشند، به شما معرفی خواهیم نمود. چند نمونه از انواع ماساژ بانوان که محبوبیت بیشتری دارند و فواید و عملکرد آن‌ها اثبات شده است.

ماساژ سوئدی بانوان

اگر به تازگی ماساژ گرفتن را شروع کرده‌اید و یا برای اولین بار قصد دارید ماساژ را امتحان کنید، ماساژ سوئدی گزینه مناسبی برای شماست. دلیل خوبی هم دارد! ماساژ سوئدی در واقع یک شکل نسبتا ملایم از ماساژ کل بدن است که شامل لمس و ضربات سبک و طولانی می‌شود. روشی که برای گرفتن حس آرامش و رهایی از استرس روزانه بهترین انتخاب خواهد بود.

مطالب مرتبط : ماساژ سوئدی

ماساژ ریلکسی بانوان

این نوع از ماساژ بانوان با هدف برقراری آرامش، تسکین استرس و برقراری توازن در بدن انجام می‌شود. شامل تکنیک‌های متنوعی مثل ورز دادن، ضربات طولانی و حرکات دایره‌ای عمیق است که تنها به آرامش جسمی شما کمک نمی‌کند! بلکه عملکرد موثری بر سلامت روان شما نیز دارد و با هدف تحریک و دستکاری سیستم عصبی بدن طراحی شده است. این نوع از ماساژ مناسب خانم ها، به ترشح هرمون‌های اندورفین، سروتونین و دوپامین کمک می‌کند تا حس خوب و آرامش را به شما منتقل کند. اندورفین به عنوان یک مسکن طبیعی در بدن عمل می‌کند و سروتونین نیز به کاهش افسردگی، استرس و اضطراب، سلامت و آرامش روان و بدن شما کمک خواهد نمود.

مطالب مرتبط : ماساژ ریلکسی

ماساژ درمانی بانوان

یکی دیگر از انواع ماساژ بانوان که با بهره‌گیری از حرکات و تکنیک‌های مشخصی با هدف دستکاری عضلات و سایر بافت‌های بدن طراحی شده است. این روش ماساژ برای کاهش استرس، تسکین علایم بیماری، رفع تنش عضلانی، التیام جراحات و ارتقای سلامت عمومی بانوان و بیماران بسیار موثر است.

مطالب مرتبط : ماساژ درمانی

ماساژ روسی (کلاسیک) بانوان

ماساژ روسی که به عنوان ماساژ ورزشی روسی یا ماساژ کلاسیک نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک ماساژ درمانی است که ریشه در طب سنتی روسیه دارد. این نوع از ماساژ مخصوص بانوان با حرکاتی ملایم و آهسته شروع می‌شود. در ادامه برای بهبود و افزایش گردش جریان خون و ایجاد گرما در بدن، حرکاتی مثل ورز دادن و ضربه زدن نیز به آن اضافه می‌شود. از این روش معمولا به عنوان یک مکمل درمانی یا بهبود وضعیت فیزیکی بدن استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط : ماساژ روسی

ماساژ سنگ داغ بانوان

در این روش ماساژ بانوان از سنگ‌های صاف و داغ از جنس بازالت نرم استفاده می‌شود. با القای گرما و حس آرامش، ماهیچه‌ها و بافت‌های بدن بخوبی هدف قرار داده می‌شوند و انقباض و تنش موجود در آن‌ها نیز رفع می‌شود.

خدمات ماساژ بانوان

ماساژ عضلانی با بادکش مخصوص بانوان

این روش و تکنیک و مزایای ماساژ درمانی بانوان آن نیز به طب سنتی چینی باز می‌گردد. در این تکنیک، گردش جریان خون بهبود می‌یابد و دردهای موضعی و تجمع سموم در بدن برطرف می‌شود و سیستم ایمنی و کیفیت سلامت عمومی بدن، بهبود می‌یابد.

هر یک از این روش‌های ماساژ مخصوص خانمها و مادران عزیز و تکنیک‌های متنوع و مختلف دیگری که توسط ماساژ درمانگران حرفه‌ای اتخاذ می‌شوند، مزایا و تجربیات منحصر به فردی برای بانوان به همراه خواهند داشت. تجربه هر یک از این اشکال مختلف ماساژ مخصوص بانوان، سبک زندگی متعادل و رضایت بخشی برای شما به‌همراه خواهند داشت.

مطالب مرتبط : ماساژ عضلانی

فواید ماساژ برای بانوان

اما چرا بسیاری از ما از کارهای کوچکی که تاثیر مثبتی بر احساس و سلامت دارند، چشم‌پوشی می‌کنیم؟ شاید پاسخ در این واقعیت نهفته باشد که نمی‌دانیم برخی کارهای کوچک چقدر می‌توانند مفید واقع شوند و تاثیر بزرگی بر کیفیت زندگی ما داشته باشند!

اگر راهی برای کاهش استرس، تنش و حتی رفع علایم PMS وجود داشته باشد، چرا از این فرصت استفاده نکنیم؟ روشی که با استفاده از داروهای مختلف با عوارض و مشکلات گوناگون جایگزین شود!

مبارزه با PMS ناخواسته

سندروم پیش از قاعدگی مجموعه‌ای از علایم جسمی، روانی و احساسی را در چرخه قاعدگی به بانوان تحمیل می‌کند. چه هدیه‌ای بهتر از ماساژی است که می‌تواند بسیاری از علایم مرتبط با PMS را کاهش دهد؟ برای مثال انواع ماساژ مخصوص خانم های گرامی که به رفع علائمی نظیر نفخ، دلپیچه، یبوست، تورم و حساسیت سینه‌ها کمک می‌کنند. بخصوص انواع ماساژی که بر قسمت پایینی بدن تمرکز دارند و برای بهبود گردش خون بسیار موثر عمل می‌کنند. یا ماساژی که به رفع گرفتگی عضلات ساق پا کمک می‌کند.

آرام کردن ذهن

برنامه‌های شلوغ، پرمشغله و مشاغل سخت، تمرکز بر مراقبت از بدن و ذهن را دشوارتر از همیشه کرده است. چه در خانه کار کنید و چه در دفتر، عدم تعادل بین مسئولیت‌ها و زمان استراحت برای افزایش سطح استرس کافی است!

تولید بیش از حد هرمون‌های شیمیایی در مغز، به ویژه آنهایی که تأثیر منفی در خلق و خو می‌گذارند، بیشتر از استرس، عوارض جانبی دارند. علایم رایج استرس که شامل موارد زیر هستند:

  • از دست دادن خونسردی
  • بی‌خوابی و خستگی مفرط
  • فشار خون بالا
  • ضربان بالا
  • افزایش یا کاهش وزن
  • سردرد به خصوص در شقیقه‌ها
  • پاهای بی‌قرار
  • احساس ناخوشی
  • حالت تهوع
  • مشکلات معده و  IBS

اگر حتی تعدادی از این علایم را تجربه می‌کنید، به احتمال زیاد استرس دارید! ماساژ به شما بانوان کمک می‌کند تا با این علایم مقابله کنید. با حتی یک ساعت در هفته یا یک جلسه در ماه ماساژ، نه تنها حال و هوای شما بهتر خواهد شد، بلکه سلامتی به بدن شما بازخواهد گشت.

فواید ماساژ برای بانوان

ارتقای سلامت باروری

اگر برای بارداری تلاش می‌کنید یا در آینده نزدیک در فکر آن هستید، ماساژ می‌تواند کمک شایانی در بالا بردن کیفیت این امر داشته باشد. استرس بالا می‌تواند منجر به کاهش شانس بارداری شود. فشار و استرس برای باردار شدن، می‌تواند شما را در یک چرخه معیوب گرفتار کند که در نهایت شانس شما را برای دیدن علامت مثبت در آزمایش کاهش می‌دهد. پس اگر در تلاش برای تشکیل خانواده هستید، ماساژ مخصوص خانم ها به بدن شما طراوت و شادابی می‌بخشد. ماساژ همچنین با تنظیم چرخه قاعدگی و ردیابی ساده‌تر باروری نیز به شما کمک خواهد نمود.

کمک به فیبروم رحم

فیبروم های رحمی تومورهای خوش خیم رحم هستند و باعث ناراحتی زیادی برای زنان در هر سنی می‌شوند. اگر درمان نشوند، باعث کمردرد، پریودهای سنگین و نفخ مداوم می‌شوند. در موارد شدید در فیبروم‌های غیرقابل درمان، هیسترکتومی کامل انجام می‌شود که شامل برداشتن کل رحم است و یک روش بسیار تهاجمی و دائمی است. در درمان این موضوع به زنان داروهای داخل رحمی یا داروهای خوراکی پیشنهاد می‌شود. اما یک روش موثر و مکملی ماساژ فیبروم است. در این ماساژ، درمانگر شما با استفاده از دانش تشریحی و تکنیک‌های ماساژ منحصربه‌فرد شانس شما در خلاص شدن از شر فیبروم را افزایش می‌دهد.

هزینه ماساژ بانوان

مرکز تخصصی ماساژ ژیناسا اولین و بزرگترین مرکز ماساژ مخصوص بانوان و آقایان در شرق تهران، با 4 اتاق مجزا و 2 اتاق VIP برای ارایه خدمات ماساژ بانوان، با بهترین ماساژدرمانگران ایران و روش‌ها و تکنیک‌های روز ماساژ، آماده میزبانی از شما بانوان عزیز تهرانی است. برای رزرو جلسه ماساژ یا ماساژ بانوان در منزل با شماره 77882400-021 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس تهران‌پارس، خیابان رشد، نبش 148 غربی، ساختمان عقیق، پلاک 119، واحد منفی2 مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *